Niezbędne dokumenty:
1. Umowa najmu okazjonalnego
2. Wskazanie lokalu do którego najemca się wyprowadzi po ustaniu najmu
3. Jeśli lokal który wskazuje najemca nie jest jego zgoda właściciela na przyjęcie najemcy po ustaniu umowy najmu
Oświadczenie o poddaniu się egzekucji złożone w formie aktu notarialnego jest tytułem egzekucyjnym na podstawie którego po nadaniu klauzuli wykonalności można prowadzić egzekucję komorniczą bez potrzeby uzyskiwania wyroku Sądu.
Akt notarialny w którym dłużnik poddał się egzekucji co do zapłaty i który obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej lub wydania rzeczy oznaczonych co do gatunku, ilościowo w akcie określonych, albo też wydania rzeczy indywidualnie oznaczonej, gdy w akcie wskazano termin wykonania obowiązku lub zdarzenie, od którego uzależnione jest wykonanie jest zgodnie z art. 777 § 1pkt 4 Kodeksu Postępowania Cywilnego tytułem egzekucyjnym co do skutku zrównanym z prawomocnym Wyrokiem Sądu.
Tytułem egzekucyjnym jest również akt notarialny sporządzony na podstawie art. 777 § 1pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego czyli
Akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji i który obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej do wysokości w akcie wprost określonej albo oznaczonej za pomocą klauzuli waloryzacyjnej, gdy w akcie wskazano zdarzenie, od którego uzależnione jest wykonanie obowiązku, jak również termin, do którego wierzyciel może wystąpić o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności;
Jak również Akt notarialny sporządzony na podstawie art. art. 777 § 1pkt 6 Kodeksu postępowania cywilnego czyli
Akt notarialny określony w pkt 4 lub 5, w którym niebędąca dłużnikiem osobistym osoba, której rzecz, wierzytelność lub prawo obciążone jest hipoteką lub zastawem, poddała się egzekucji z obciążonego przedmiotu w celu zaspokojenia wierzytelności pieniężnej przysługującej zabezpieczonemu wierzycielowi.
Oświadczenie dłużnika o poddaniu się egzekucji może być złożone w umowie sprzedaży lub innej umowie czy też czynności notarialnej może także być zawarte w odrębnym akcie notarialnym zawierającym tylko to oświadczenie.
Akt Notarialny o poddaniu się egzekucji daje zabezpieczenie zapłaty należności pieniężnych lub wykonania innych obowiązków.
Akt o poddaniu się egzekucji sporządza się także przy umowie najmu okazjonalnego jako zabezpieczenie właściciela lokalu dające gwarancję, że Najemca wyprowadzi się z lokalu po wygaśnięciu umowy. Co do tego obowiązku Najemca skład a oświadczenie przed notariuszem, że poddaje się egzekucji co do obowiązku opróżnienia lokalu.
Do sporządzania aktu o poddaniu się egzekucji potrzebne są dane identyfikujące wierzyciela oraz dłużnika (imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery dowodów lub paszportów, PESEL, NIP) oraz wskazanie czego ma dotyczyć poddanie się egzekucji jakie obowiązki dłużnik ma wykonać czy będzie to zapłata kwoty pieniężnej, czy obowiązek wydania lokalu lub innej rzeczy czy też obowiązek opuszczenia lokalu np. w przypadku umowy najmu okazjonalnego.